Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Qesty ZI warto je robić czy nie??

krasnal_naukowiec
Moim zdaniem qesty opłaca się robić ponieważ po wykonaniu 55 qesta dostaje się dodatkowy ogród (maksymalnie mozna miec ich 5). Duża ilość ogrodów w Zielonym Imperium jest kluczem do szybkiego zdobywania punktów. Może na razie dostaje się za questy mało kt, ale ogród to już jest coś. Zastanów się: jeśli nie opła się robić qestów to czemu wszyscy ci, którzy mają dużo pkt robią je ile tylko mogą???

9 Responses

 1. Johny

  Jeśli planujesz grać kilka lat to może się opłaca, inaczej jest to tylko forma wyrzucania kasy.

  bo koszt dotarcia do 55 questa to ponad 1,800,000 kt (po odjęciu korzyści z questa), a i tak będzie to możliwe dopiero po prawie 2 latach, bo tyle potrzeba czasu na zgromadzenie punktów na oliwki przy 2 ogrodach.

 2. Johny

  @Łukasz
  koszty do 55 questu włacznie – 2 299 913,02 kt (po cenach sklepowych)
  zyski z questów (bez 55 questu) – 461 478,00 kt (po cenach sklepowych, produkty niedostępne po cenach zbliżonych) i 133 483 punktów.
  różnica – 1 838 435,02 kt, uprawiając nagietki non stop zarabiasz na nią po ponad 13 miesiącach.

  a odnośnie oliwek (musisz je mieć dla quest 55), aby je kupić musisz zgromadzić 40.000.000 punktów, a przy 2 ogrodach robisz to w ponad 22 miesiące.

  zatem jeśli planujesz grać dłużej niż 2 lata, może się opłaca robić questy, inaczej jest to tylko i wyłącznie metoda wydawania kt.

 3. Johny

  @Łukasz
  w praktyce nie pomijam wskazanych elementów, moje obliczenia oparte są na z natury niepoprawnym założeniu, że przez cały ten czas (prawie 2 lata) będziesz regularnie sadził, podlewał i zbierał, bez przerw, co oczywiście jest niemożliwe (chyba że korzystasz z elementów niedozwolonych). tym samym rozwój nawożenia i podlewania rekompensuje tylko ten element.

  z questów masz trochę ponad 133.000 pkt, zatem tyle ile zgromadzisz przez trochę ponad 3 dni upraw, przy 22 miesiącach można to spokojnie pominąć.

  Punkty za WIMPS – równie mała ilość.

  poza tym rozwój nawożenia lub podlewania na wyższych poziomach powoduje, że poniesiony koszt zwróci się po kilku latach, a dodatkowo wydając na badania nie będziesz miał kt na questy.

Zostaw komentarz