Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Wojska ofensywne

Wojska ofensywne to te, których największą zaletą jest atak. (w skrócie off) Jednostki te tworzymy w koszarach, stajni i  warsztacie. Do wojsk ofensywnych zaliczamy: Toporników,Lekkich kawalerzystów,Łuczników na koniach i Ciężkiego kawalerzystę (nadaje się też do obrony).

Plik:topornik_d.pngTopornik

Topornik (tzw. topór) – jednostka ofensywna. Dobrze sprawdzająca się w walce z Pikinier pikinierami, ale słabo z Miecznik miecznikami. Jest najsłabszą jednostką atakującą, lecz przydatną do ataków na słabe wioski, gdyż jest bardzo tania. Aby zacząć ją rekrutować potrzebna jest Kuźnia Kuźnia rozwinięta do poziomu 2. Należy rekrutować od 5 tysięcy do 6 tysięcy Toporników, pozostawiając jednocześnie wystarczającą liczbę miejsc w Zagroda Zagrodzie  dla innych wojsk atakujących.

Plik:Lekki_kawalerzysta_d.pngLekki kawalerzysta (w skrócie: LK) – jednostka produkowana w Stajnia Stajni, bardzo przydatna do farmienia, gdyż ma największą pojemność łupu i jest bardzo szybka. To bardzo dobra jednostka do niespodziewanych ataków.

Lekka kawaleria jest wojskiem ofensywnym , najlepiej sprawdza się w starciach przeciwko Miecznik Miecznikom oraz Ciężki  kawalerzysta Ciężkim kawalerzystą. Najlepiej współdziała z Łucznik na koniu Łucznikami konnymi tworząc szybki atak zarazem najmocniejszy w ustawieniu. Jednak jego produkcja trwa stosunkowo długo i nie jest powszechnie stosowana. Budowę tego typu offa poleca się w wioskach umiejscowionych daleko od frontu na którym gracz walczy. Ich piętą achillesową jest bowiem walka z Pikinier Pikinierami, którzy w prosty sposób sobie z nimi radzą, bez większych strat. Dlatego też nie poleca się budować offa złożonego z samej Lekkiej kawalerii.

Plik:łucznik na koniu d.pngŁucznik na Koniu – jednostka ofensywna rekrutowana w Stajnia Stajni.

Droga, lecz opłacalna, jeśli przeciwnik ma dużo ŁucznikŁuczników. Jednostka ta jest bardzo uniwersalna, może z powodzeniem zastąpić armię Lekki kawalerzysta Lekkiej kawalerii i Topornik Toporników. Posiadając maksymalną ilość tej jednostki w wiosce ofensywnej (ok. 4000) możemy zniszczyć obronę składającą się z 3000 Pikinier Pikinierów i Miecznik Mieczników oraz z 8000 ŁucznikŁuczników, przy murze na 20 poziomie. Następną zaletą takiej armii ofensywnej jest szybkość, łucznik konny jest szybszy niż Topornik.

Plik:Ciężki_kawalerzysta_d.pngCiężki kawalerzysta (w skrócie CK) – jednostka obronna (używana czasem jako ofensywna), rekrutowana w StajniaStajni. Jest bardzo droga w produkcji, ale opłacalna ponieważ porusza się dwa razy szybciej niż Miecznik Miecznik. Może mieć to duże znaczenie, kiedy trzeba szybko wysłać wsparcie. Jej minusem jest duże zapotrzebowanie na ludność w Zagroda Zagrodzie. Ciężki Kawalerzysta jest wolniejszy od Lekki kawalerzysta Lekkiej kawalerii i zabiera mniej łupu. W obronie słaby przeciwko kawalerii, natomiast bardzo skutecznie broni przed Topornik Topornikami.Na rekrutowanie go najwięcej potrzeba surowca Żelazo , jedna wada jest taka że długo się rekrutuje.

Plik:Katapulta_d.pngKatapulta – jednostka oblężnicza produkowana w Warsztat Warsztacie. Jest droga, lecz w trakcie ataku burzy poziomy wybranego budynku przeciwnika (oprócz Schowek Schowka i Kościół Kosciola). Katapulty mają mniejszą skuteczność w burzeniu Mur obronny Muru obronnego przeciwnika niż Taran Taran. Nie opłaca używać się ich do niszczenia muru, ponieważ katapulta niszczy budynek po walce, a Taran w trakcie. Katapulty doskonale nadają się do wyniszczenia wioski i spowolnienia rozwoju nękanego gracza. Najlepiej atakować ZagrodaZagrode, ponieważ najpierw trzeba będzie odbudować zagrodę, a dopiero potem budynki i wojska.

Plik:taran_d.pngTaran -jednostka oblężnicza produkowana w Warsztat Warsztacie. Przydatny podczas ataków na przeciwnika z wysokim poziomem muru obronnego, gdyż uszkadza go przed starciem reszty wojsk. Tarany należy wysyłać razem z innymi wojskami ofensywnymi.

Zostaw komentarz