Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Zysk z upraw

krasnal_naukowiecW tym miejscu znajdziecie zestawienie wszystkich roślinek, ich cenę po której zakupicie je na farmie oraz opłacalność ich uprawy według cen z farmy. Na tym etapie gry (czyli początkowym dla większości graczy) ceny z farmy być może są wysokie, ale nadejdzie moment, kiedy ceny te zrównają się z targowymi i wówczas przydatne będzie takie zestawienie co najbardziej opłaca się sadzić. Jak należy rozumieć ten zapis…

1. Cena/sztuka: to cena jaka musimy zapłacić na farmie
2. Zysk : to zysk z pola(204 kratki) zebranych dojrzałych roślin, ale po odjęciu zasianych nasion w przeliczeniu na 1 godzinę uprawy
3. Zarobek : jest to kwota jaką zarobimy po zebraniu plonów z całego ogrodu(po odjęciu liczby nasion zasianych)
4. HH:MM : jest to czas dojrzewania roślin Mam nadzieję, że to będzie jasne dla Wszystkich, bo prościej już nie umiem ;-)

Tabelka jest ułożona od najmniejszego zysku na godzinę do najwiekszego

1 2 3 4

A tutaj podam Wam jak możecie na bierząco obliczyć opłacalnosć upraw.

Przykład : rzodkiewka rosnie 50 minut i kosztuje 0,22 kt, zajmuje 1 pole a zbieramy z niego w sumie 3 nasiona minus jedno zasiane co daje nam 2 nasiona

mamy wzór: (60 : 50) x 2 x 0,22 x 204 = 107,712

60-jest to stała liczba i nigdy jej nie zmieniamy 50-jest to ilosć minut wzrostu rosliny 2-ilosć zebranych nasion, ale po odjeciu jednego nasionka które zasialismy 0,22-aktualna cena rosliny 204-ilosć pól jakie zajmuje roslina przy sadzeniu ( dotyczy to tylko roslin zajmuj acych 1 pole, przy roslinach zajmujacych 2 pole jak np.. szparagi będzie to liczba 102 ,a przy roslinach zajmujących 4 pola jak np.mirabelki,jabłka bedzie to liczba 51) 107,712-jest to zysk z całego pola na godzinę uprawy rosliny Jesli roslina rosnie np. 48 godzin, wówczas godziny zamieniamy na minuty mnożąc 48 x 60 = 2880

Przykład: cukinia rosnie 48 godzin( 2880 minut),kosztuje 11,04, zajmuje 1 pole(czyli łącznie zajmuje 204 pola całego ogrodu) i nasze zbiory to 3 cukinie z pola(po odjęciu 1 zasianej!)

(60:2880) x 3 x 11,04 x 204 = 140,76

W przypadku roslin ,które zajmują 4 pola obliczenia wygladają nastepująco :

Przykład: jabłka rosną 96 godzin (5760 minut) ,kosztują 30,96 ,zajmują 4 pola (czyli 51 pól na ogród) i nasze zbiory to 11 jabłek (12-1 nasiono zasadzone)

(60:5760(60×96)) x 11 x 30,96 x 51 = 180,92

Artykul na podstawie strony zieloneimperium1.blogspot.com

Zostaw komentarz