Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Jak zrobić „profesjonalną” farmę.(WF)

wolnifarmerzy2
Cześć! To już mój 2 wpis :) Opiszę Wam krótko jak szybko wbić pkt. do poziomów. Sposób działa, sam próbowałem.

Poziomy:

1-2 – sadzimy wszystkie warzywa jakie mamy. Kiedy dostaniemy quest, robimy go. Zajmujemy się głownie questami. Ponieważ są co 24 godziny musimy również zająć się polem. Więc sadzimy, sadzimy, zbieramy i tak aż bd. mieli 2 poziom. Wtedy dostaniemy quest – 43 marchewki i 1 jajko. Więc dajemy plony na quest i te jajko. Zboże sprzedajemy na targu. Niestety tracimy 10% prowizji. A, żeby mieć na prowizję, musimy najpierw zrobić quest. Otrzymamy za niego 54 ft. Kiedy ktoś kupi zboże wracamy na farmę i sadzimy pozostałości. Klientów na razie nie obsługujemy. WAŻNE – należy pamiętać, aby zostawić sobie ok. 20 zboża. Potem dostaniemy lvl i za pieniądze usuwamy chwasty. Ale, żeby zostało nam z jakieś 15ft.

2-5 – Powtarzamy czynności – czyli sadzimy aktualnie rośliny i te, które dają najwięcej pkt. W tym przypadku truskawki. Sprzedajemy je na targu. Nie zapomnijmy również o produkcji jajek. Klientów obsługujemy tylko tych, którzy dają powyżej 20 ft. A jeżeli się nie opłaca odsyłamy ich. 1 pole powinniśmy mieć oczyszczone ze wszystkich chwastów i kilku kamieni. Zbieramy 1 tys. ft. Na sprzedawaniu truskawek. Kiedy uzbieramy 1 tys. oczyszczamy 3 pole. Następnie zbieramy 2 tys. i stawiamy tam pole. Zbieramy pieniądze w ten sam sposób i oczyszczamy z chwastów i kamieni.

5-10 – Tak samo robimy. Teraz najlepiej uzbierać już 3 tys. i oczyszczamy 4 pole. Kosztuje to 3,4 albo 3. Nie pamiętam. Czekamy na 11 poziom.  Ale uwaga – na 8 poziomie sadzimy tylko pomidory! I sprzedajemy też pomidory. Na 11 poziomie musimy uzbierać znowu 3,4 tys. ft. Kupujemy oborę. Dajemy krowie tyle koniczyn, aby produkcja trwała 6 godzin. Jeżeli robimy to wieczorem, dajemy 1 koniczynę i rano zbieramy. Przez ten czas zbieramy 1 tys. na 2 krowę. Mleka nie sprzedajemy, zbieramy jej jak największą ilość.  Na 10 poziomie sadzimy szpinak. Zbieramy go przez ok. 5 dni. Wyjdzie nam ok. 3000-4000 szpinaku. Sprzedajemy to na targu po aktualnej cenie. Zarobimy ponad 9 tys. Jak na razie jesteśmy dziani. Usuwamy z 1 i 2 pola wszystkie porosty itd… Następnie musimy znowu uzbroić się w cierpliwość i uzbierać przez 5 dni znowu tyle szpinaku. Jak uzbieramy dużą część, sprzedajemy na targu. Musimy mieć ok. 15,4 tys. ft. Wtedy rozbudujemy kurnik. Teraz oszczędzamy. Uda nam się wbić może 13-14 poziom. Na 13 sadzimy tylko kalafiory. Wtedy sprzedajemy wszystkie plony z 1 zbioru. Na 14 poziom przygotowywujemy 6,4 tys. ft. Jak będziemy mieli, usuwamy oborę. Stawiamy tam owczarnie. Zaczynamy produkcje. Potem, gdy będziemy mieli na 2 owcę, kupujemy ją. Na kalafiorach i owcach(dają 15 tys. pkt. na zbiór, a łącznie z kalafiorami ponad 35 tys.) dobijamy 16 lvl. Wtedy usuwamy owczarnie i stawiamy wytwórnie majonezu. Niestety, aby rozpocząć produkcję musimy dać 30 jajek. Czyli jeżeli zrobiłeś wszystko według poradnika, będą to 3 zbiory. Jeżeli nie, to 6 zbiorów. Dajemy jajka na produkcję i czekamy… Do tego sadzimy dalej kalafiory. Sprzedajemy itd… Teraz należy robić wszystkie questy regularnie. Najlepiej skończyć na 10 quescie i zostawić sobie na później. Czyli łatwe produkty, dużo pkt. Ja tak zrobiłem. Z poziomu 16 na 17 dużo minie czasu…Ja wbijałem tydzień. Na 17 sprzedajemy wszystkie plony kalafiorów i sadzimy ziemniaki. Powtarzamy czynność i czekamy do 19 poziomu. Do 19 musimy uzbierać 22 tys. na oczyszczenie 6 pola. Tam na 19 lvl stawimy pasiekę. Dalej musicie radzić sobie sami… Jak bd. miał ten poziom to napiszę 2 część.

Wiem, że poradnik nie jest idealny, ale ja tak robiłem i teraz bardzo dobrze mi się gra. Pragnę też dodać, że majonez na 1 zbiór daje 46 tys. pkt. :)

Pozdrawiam, Michał.

14 Responses

 1. ewcik0604

  Hej.
  Nie wiem..może to jest dobry plan, czy jak to nazwać…ale po pierwsze : jak bede tlko jedno sadziła, ni bede miala czym wakarmić krow i kur…; | troche bez sensu..i bym niee mogła robic Qestów, sugerując się TRwoimi radami..;/

 2. Moria

  Nie do końca zgadzam się z autorem artykułu. Sposób hodowli i postępowania- zwłaszcza w początkowym etapie gry, zależy od czasu jakim dysponujemy.
  I tak: jeśli możemy na grę poświęcić sporo czasu, najbardziej opłacalna jest paradoksanie hodowla marchewki. Dlaczego?
  Proste matematyczne wyliczenie. Biorąc pod uwagę, że do dyspozycji mamy całe pole (120 miejsc na uprawę), oto wyliczenia (na przykładzie marchewki):
  Inwestując 120 nasion otrzymujemy z 1 nasiona 3 zbiory. Czyli z całego pola zysk netto (po odjęciu zainwestowanych 120 nasion) to 240 marchewek. Marchewki hodujemy 15 minut, z czego wniosek, że możemy mieć 4 zbiory na godzinę: czyli 960 marchewek. Przyjmując najniższą cenę na moim serwerze (chcemy w końcu je sprzedać); czyli 0,15, zysk za godzinę to 144 ft.
  To samo wyliczenie dla truskawek: które są najmniej opłacalnymi warzywami: obsadzając pole musimy mieć 120 nasion. Zysk z tego netto to 360 szt., jednak biorąc pod uwagę, że truskawki hodujemy 8 godzin, zysk na godzinę, przy najniższej cenie truskawek (1,54 ft.) to 69,30 ft., czyli ponad połowę mniej niż z truskawek!
  Podobnie zysk na godzinę z produktów wynosi odpowiednio: zboże: 100 ft, kukurydza 98,40 ft., rzodkiewka 98,1 ft, ogórki 91,20 ft. itd.
  Jeśli mamy chwilę na poświęcenie grze, hodujmy więc marchewki, jeśli planujemy zajrzeć za kilka godzin, to np. rzodkiewki (4h) czy truskawki (8h) faktycznie będą lepszym rozwiązaniem.

Zostaw komentarz