Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Poradnik szlachcica – część I Tarany

plemiona_rycerz2_100100

Witam. Tym artykułem rozpoczynam serię newsów z poradami. Ja wielu rzeczy w grze nie potrzebnie próbowałem to Wy, Czytelnicy nie musicie. Do rzeczy.

Gdy już zbudujemy warsztat, zbadamy tarana, i zaczynamy jego ,,produkcje” nasuwa się pytanie: ,,Po co mi właściwie te tarany, przecież mur o niczym nie decyduje?”. Takie myślenie to błąd. We wioskach mur należy zawsze dobre rozbudowywać. A wracając do taranów gdy np. wyślemy wojska na barbarę (wioskę barbarzyńską) i jeśli w niej będzie mur na poz 18, to choć nie ma obrońcy kilka ( w zależności od liczebności wojsk ta liczba może dojść do kilkudziesięciu) jednostek zginie. Przez mur obronny kiedyś padł mi nawet szlachcic więc tarany są jak najbardziej potrzebne.

Następne pytanie: ,,Ile ich trzymać?”. Radziłbym od 100 do 200. Dlaczego taka rozbieżność. 100 taranów wystarczy nam na spokojną stonowaną grę w której każdą wioskę przejmujemy z osobna. Natomiast 150 wystarcza na dość duże akcje plemienne. 200 taranów przyda się gdy lubimy walkę na raz na wielu frontach.

Pozdrawiam
TaKeT

Zostaw komentarz