Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Opowiadanie

zielony_swiatDziś dla odmiany, moi drodzy krasnale i krasnalki dodam opowiadanie.

I to takie wcale nie związane z Zielonym Imperium.

Nie lubisz opowiadań ?

Lepiej już teraz wyjdź, bo nie zamierzam słuchać zgryźliwych komentarzy ;*

Fantazja

Pewnego wieczoru, gdy byłam już naprawdę zmęczona szkołą i nauką usiadłam w ciszy na łóżku i zaczęłam czytać książkę. Po przeczytaniu zamknęłam na chwilę oczy a po chwili byłam w zupełnie innym świecie, w świecie fantazji.
Fantazji ludzkiej która nie miała końca. Tam wszystko było idealne. Ptaki były cukrowe, na drzewach rosły cukierki, zamiast kropli wody z nieba spadały lizaki a zwierzęta mówiły po polsku. Nagle wzrok wszystkich zwierząt skierował się na mnie. W tej chwili podszedł do mnie świerszczyk i grając na skrzypcach spytał się mnie :
– Kim jesteś i co robisz w naszej tęczowej krainie ?
– Ja jestem Julia nie wiem jak tu trafiłam ale wiem że to jest najwspanialsze miejsce na Ziemi.
– Czy możemy ci jakoś pomóc ? – Spytała wiewiórka
– Tak-odparłam. Możecie mi powiedzieć jak się stąd wydostać ?
– Żeby się wydostać musisz tylko tego chcieć i móc to sobie wyobrazić portal przejścia
– A jak mam sobie ten portal wyobrazić ?
– Portal morze otworzyć się tylko raz w roku na górze Cukierek. Jutro przypada akurat dzień otwarcia portalu a więc musisz już iść bo ta góra jest dosyć daleko stąd. Weź ze sobą Motylka który cię poprowadzi i powie co masz zrobić jak już dojdziesz do Cukierka.
– Dobrze. To chodźmy motylku komu w drogę temu czas.
I wyruszyłyśmy z tęczowej doliny na poszukiwanie góry Cukierek. Szłyśmy przez całą noc a żywiłyśmy się cukierkami rosnącymi na drzewach. Szłyśmy przez całą noc aż w końcu dotarłyśmy do góry Cukierek.
– Musisz teraz zamknąć oczy usiąść jak do medytowania i głęboko wyobrazić to miejsce do którego chcesz się przenieść, ale śpiesz się portal może otworzyć się tylko w ciągu 5 minut inaczej zostaniesz tu na zawsze – powiedział do mnie motylek
– Dobrze motylku.
I zamknęłam oczy i mocno wyobrażałam sobie mój dom. Portal jednak nie otworzył się i muszę zostać w tej krainie na cały rok.

1 Response

Zostaw komentarz