Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Kultura słowa na chacie i forum

kon100100

Cześć.  Ostatnio na forum robert_adm poinformował o oficjalnym stanowisku teamu Farmeramy na temat słownictwa na chacie i forum. Oto jego wypowiedź:

Witajcie!

Trafia do nas wiele zapytań na temat, jakie słowa są dozwolone na czacie/forum a jakie nie. Jest to bardzo trudny temat i wymaga wiele wyczucia smaku od stron konwersujących.

Jakkolwiek aby uniknąć niedomówień postanowiliśmy, że w tej materii zastosowanie mają przede wszystkim zasady poprawnej polszczyzny, kultury języka oraz savoir-vivre.

Nieodpuszczalne są wszelkie wyzwiska, w każdej formie i treści w związku z czym stwierdzenia „ty luju”, „żulu”, „ciołku”, „dziecko Neostrady” itd. itp. nie będą tolerowane.

Myślimy, że nie trzeba tu ponownie wspominać o przestrzeganiu ogólnych warunków handlowych czy regulaminów zawartych na forum oraz w grze.

Bardzo trudną czynnością byłoby katalogowanie na forum aktualnej listy wszystkich słów, czynności zabronionych, więc liczą się tu intencje, a nie tylko sposób wypowiadania.

Poza tym listy takich słów „zabronionych” lub czynności nie podamy, ponieważ zaraz zaczną się kombinacje, jak to obejść 

Zwracanie się w ten sposób do kogokolwiek z ekipy lub do współgraczy na czacie/forum będzie skutkowało banem.

Należy mieć również na uwadze, że ban nałożony na jedno z for przypisanych do konkretnej gry, skutkuje blokada wszystkich for od wszystkich gier firmy BIGPOINT.

Bądźmy więc wszyscy wobec współgraczy tacy – jacy chcielibyśmy, aby inni byli wobec nas 

Szanujmy się wzajemnie!

Wasza Ekipa Bigpoint

TaKeT

Zostaw komentarz