Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Poradnik gladiatora.

sfgame3_100100_0Witam drodzy towarzysze i towarzyszki broni. Zapewne część z was, szczególnie nowych graczy, zastanawia jak wybierać sobie przeciwnika na arenie. Zacznijmy może od podstaw.„Po co w ogóle walczyć na arenie?”

Każdy szanowany gladiator szybko wam odpowie:
-dla kasy (można zabrać trochę kasy od przegranego. Zwykle są to grosze, ale zwykle nie znaczy zawsze).
-dla chwały (punkty czci – po uzbieraniu określonej ilości dostajemy order odwagi zwiększający nam staty).
-dla zwycięstw (za zwycięstwa dostajemy nimb gladiatora, który również zwiększa nam staty).

„Kim są moi przeciwnicy i dlaczego wszyscy oczerniają mnie w karczmie?”

Przeciwnicy dostępni do wyboru na arenie po każdym jej odwiedzeniu są dopasowywanie na podstawie posiadanych punktów czci. Teoretycznie więc powinni mieć podobne szanse na wygraną. W praktyce jednak często są to „szczęśliwi wygrani” o statach słabszych od reszty, ale że pokonali jakiegoś leszcza i wpadło im trochę punktów czci to są obok nas w rankingu i możemy łatwo przetrzepać im skórę i zgarnąć co nasze (Następnym razem dwa razy pomyślą zanim znowu nas oczernią) . Są też „pechowi przegrani”, których zmiażdżył jakiś kafar pokroju Pudziana i chociaż są mocniejsi od swoich rankingowych sąsiadów to system areny może nam ich przydzielić jako przeciwników (chociaż nas obrażają to lepiej zostawić ich w spokoju – bądźmy chociaż silniejsi psychicznie).

Skoro wiemy już jak działa arena i co z niej mamy to przejdźmy teraz do konkretów.

„Jak wybrać przeciwnika?”

Są dwa sposoby na wybieranie przeciwników.
1. Kopiujemy imię przeciwnika którego wylosowaliśmy na arenie i sprawdzamy go w sali chwały. Jest to sposób moim zdaniem gorszy i przynoszący mniejsze korzyści oraz trwający znacznie dłużej.
2. Wchodzimy do sali chwały i sprawdzamy na której jesteśmy pozycji. Następnie wpisujemy pozycję o 1000-1500 lepszą i sprawdzamy po kolei przeciwników o podobnym do nas poziomie lecąc w dół. Jest duża szansa, że znajdziemy jakąś popierdółke z kategorii „szczęśliwych wygranych” o statach gorszych od naszych chociaż dużo lepszej pozycji rankingowej. Za takie kwiatki dostaniemy więcej czci oraz kasy niż normalnie (~120 czci w porównaniu do ~100). Jak już znaleźliśmy nasz cel to albo wpisujemy jego imię na arenie albo atakujemy go bezpośrednio z sali chwały wybierając opcje na jego karcie postaci w prawym dolnym rogu.

To by było na tyle. Dzięki za uwagę i pamiętajmy, że awansując w rankingu zbyt szybko sami możemy stać się łatwym celem dla mocniejszych graczy.

3 Responses

Zostaw komentarz