Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Wywiad z codeinką – moderatorką forum WF

krowa100100Witam!

Niedawno przeprowadziłem wywiad z moderatorką forum WF – codeinką.

1. Jak się czujesz po awansie na moderatora globalnego?
W zasadzie to nic się nie zmieniło. Nadal jestem normalnym użytkownikiem. Zmienił mi się tylko kolor nicku na zielony i doszła mi opcja banowania. Bywam złośliwa tak, jak przed awansem ;)

2. Czy praca moderatora jest łatwa?
Łatwa, hmm, można to tak ująć jeśli nie widzi się tego od środka. Z zewnątrz to wygląda tak: wchodzę na forum, daje ostrzeżenia, przenoszę wątki do kosza, zamykam banuje. Ale od środka jest to trochę inaczej – na każdy temat muszę patrzeć inaczej – nie jak użytkownik ale jak moderator czyli osoba odpowiedzialna za porządek. Chciało by się posiedzieć i poczytać jakiś dział, ale czuję się brzemię obowiązków. Do tego dochodzi odpowiedzialność za słowa – nie zawsze wszystko można napisać tak jakby się chciało, trzeba uważać na ton i słowa i trzeba mieć cierpliwości na tony ;) Chyba najtrudniej jest gdy użytkownicy piszą, że moderatorzy nic nie robią – lwia część naszej pracy na tym polega, że tego nie widać – wszak większość przenoszonych tematów trafia do kosza.

3. Jakie dostałaś nowe funkcje po awansie?
Tak jak pisałam już wyżej – mogę banować. Mam nowy kolor i jestem moderatorem – może teraz użytkownicy nie będę się mnie pytać, czy jestem Junior Moderatorem, bo mam mało lat ;)

4. Jakie masz działy pod opieką?
Pod opieką mam jeden dział z Offtopicu – czyli „O wszystkim”, który ostatnio jest oblegany przez paplających użytkowników ;) , „Klub Farmerskiej Samopomocy Szkolnej” oraz na spółkę dzielę dział „Pomoc dla Początkujących”. Ale na tym się nie kończy, lubię zaglądać do działu Bugi i Błędy w grze oraz Problemy na Forum – czasami się tam udzielam, a także do Dyskusji i do Grafiki. Zaglądam tam nie tylko „Służbowo” ale także prywatnie :)

5. Jak współpracujesz z innymi moderatorami?
Bardzo dobrze współpracuje mi się z obecnym teamem, nie tylko moderatorami i junior moderatorami ale także administratorami. Bardzo często się ze sobą kontaktujemy, omawiamy sprawy dotyczące forum, wyjaśniamy niejasności, sporne kwestie.
Czasami się wygłupiamy ;) Ale nie wszystko mogę wyciągnąć na światło dzienne…

6. Co sądzisz o nowej grze firmy Upjers – Zagubiona Wyspa?
Nie mogę się na jej temat wypowiedzieć ponieważ nigdy w nią nie grałam – nie mam czasu na kolejną grę. Wcześniej grałam w Zielone Imperium a Zagubiona Wyspa jest dosyć podobna do ZI – dla mnie zbyt jałowa ;)

7. Czy masz jakieś uwagi dotyczące firmy? Jeśli tak to, jakie?
Jeśli mam jakieś uwagi do firmy czy jej pracowników to kontaktuje się z zainteresowanymi osobiście.

8. Co sądzisz o naszym serwisie?
Myślę, że można w nim znaleźć wiele przydatny rzeczy, to taka wiedza w pigułce. Niestety nie mogę za dużo powiedzieć ponieważ serwis odwiedzam okazjonalnie.

10. Czy mogłabyś opowiedzieć czytelnikom o swojej farmie?
Oczywiście. Moja farma powstała w grudniu. Rozwijała się bardzo powoli ponieważ nie inwestowałam w nią na początku realnych pieniędzy ani zbyt dużo czasu. Kilka razy też chciałam skasować konto, ale zawsze było mi go żal. Na mojej farmie, a obecnie mam ich 3 :), można znaleźć prawie wszystkie budynki produkcyjne – oprócz cukierków, na które nie mam jeszcze poziomu. Farmę kilkakrotnie przebudowywałam, burzyłam budynki nawet te cztero-gwiazdkowe i stawiałam je w innych miejscach. Stawiałam kurniki by zdobywać więcej punktów, albo pola aby mieć większe zyski. Staram się być elastyczna – dopasować farmę do moich wyobrażeń. Bardzo brakuje mi w grze opcji przenoszenia budynków – tak aby ich nie burzyć.
Jak tylko dotrę do cukierków zamierzam gruntownie przebudować farmę i poukładać odpowiednio budynki, muszę też wykupić 3 pola z 3 farmy. Jeszcze daleka droga do tego.
A jak dokładnie wygląda moja farma można obejrzeć na forum, w dziale „O wszystkim” w temacie Twoje Gospodarstwo – Pola.

Bardzo dziękuję za udzielenie wywiadu.

Pozdrawiamy, redaktorzy i codeinka :P

Zostaw komentarz