Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Chłopi. Dobra rzecz :)

W najnowszej wersji plemion została dodana nowa jednostka. Tą jednostką są chłopi.

Jak dla mnie jest to świetny pomysł, który był podajże wprowadzony również w grepolis, ale pod inna nazwą. (chyba, ze się mylę) Teraz może coś o tych poczciwych chłopach ;)

Chłop- Jeśli spodziewasz się ataku na swoją wioskę, możesz ogłosić w zagrodzie pospolite ruszenie, które będzie bronić twojej wioski. Pospolite ruszenie można wykorzystać tylko do celów obronnych, ponieważ chłopi nie mogą opuścić wioski.

A co ma do powiedzenia Plemiona Wiki?

Chłop – jest to nowa jednostka obronna. Została wprowadzona do gry wraz z wersją 7.0, czyli od czasu powstania Świata 48. W odróżnieniu od „zwykłych” jednostek rekrutowanych w Koszarach, liczba chłopów uzależniona jest od poziomu rozbudowania zagrody, a mianowicie na każdy poziom rozbudowania przypada 20 chłopów. Trzeba jednak pamiętać, iż dotyczy to zagrody rozbudowanej do 15 poziomu, czyli w wiosce może być nie więcej niż 300 Chłopów.

Pospolite Ruszenie

Jeśli spodziewasz się ataku w pierwszej fazie gry, kiedy nie posiadasz jeszcze odpowiedniej liczby jednostek obronnych oraz muru obronnego, dobrym rozwiązaniem może okazać się wezwanie Pospolitego Ruszenia, do którego zaangażują się Chłopi. Wspomogą oni wojska w obronie przed agresorem, co zwiększy Twoje szanse na wygraną. Chłopi nie mogą pomagać w ataku na inne wioski. Ważną rzeczą, o której warto wspomnieć jest fakt, iż Pospolite Ruszenie może być użyte tylko w wypadku posiadania jednej wioski. Pospolite Ruszenie wywołuje się poprzez zagrodę, oraz trwa ono przez 6 godzin.

Chłopi zaangażowani do obrony wioski nie są w stanie pracować przy produkcji surowców, dlatego tempo ich wytwarzania spada o 50% na czas Pospolitego Ruszenia.

Źródło: Plemiona Wiki

Zostaw komentarz