Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Wartości pojedynkowe

miasto1Oto lista umiejętności które pozwolą wam wygrywać pojedynki, a przynajmniej mniej przegrywać :)

Celowanie
Wartość spotkania jest określona przez umiejętność celowania.

Albo celność atakującego lub celność obrońcy jest obniżana. Obrońca wykorzystuje to iż jest w domu dzięki umiejętności „Taktyka”. On wybiera lepsze miejsce pojedynku oraz wykorzystuje wszystkie atrybuty miasta pozwalające zdobyć przewagę. Napastnik wykorzystuje umiejętność „Zaskoczenie”. Jeżeli wartość „zaskoczenia” napastnika jest większa niż wartość” taktyki” obrońcy to wszelkie korzyści wynikające z „taktyki” są obniżane. Im większa różnica na korzyść atakującego tym bardziej są obniżane w/w korzyści dla obrońcy. Każdy gracz otrzymuje dodatkowo premię od pięciu do wartości trafień.

Unik
Wartość uniku jest określona poprzez umiejętność unikania. Każdy gracz otrzymuje dodatkowo premię od pięciu do wartości uników.

Wymiana ognia
W każdej walce atakujący jak i obrońca może strzelić lub uderzyć 8 razy. W każdym pojedynku jest 8 szans na zadanie obrażeń. Atakujący rozpoczyna pierwszy poprzez strzał lub uderzenie. Można używać broni strzeleckiej, lub broni do walki wręcz. W poniższych wyjaśnieniach opisujemy pojedynek na przykładzie broni strzeleckiej.

Przy strzale wartość „celowania” strzelającego porównywana jest z wartością „uniku” ostrzeliwanego. Porównywana jest także wartość przypadkowa od 1 aż do wartości „celowania” z wartością przypadkową od 1 aż do wartości „uniku”. Jeżeli wartość „celowania” jest wyższa, trafia strzelający i zadaje obrażenia ostrzeliwanemu. Jeżeli wyższa jest wartość „uniku”, strzelający pudłuje. Po oddanym strzale strzela wcześniej ostrzeliwany.

Obrażenia powstają gdy gracz trafi drugiego gracza, a więc gdy wartość celowania jest większa od wartości uników. Wielkość obrażeń jest zależna od broni którą posiadają walczący. Każda broń ma swoje minimalne oraz maksymalne wartości zadawanych obrażeń, ponoszone obrażenia w pojedynku są ich wypadkową.

W grze są dwa rodzaje broni pojedynkowych. Broń do walki wręcz oraz broń strzelecka. Obrażenia od broni do walki wręcz zalezą od wartości „siły uderzenia” atakującego oraz wartości „odporności” u obrońcy. Obrażenia od broni strzeleckiej zalezą od wartości „strzelania” atakującego oraz wartości „refleksu” u obrońcy. Gracz posiadający dużą wartość „siły uderzenia” powinien zatem używać broni do walki wręcz, a nie broni strzeleckiej.

Strefa celności
W „Pojedynkach” możesz zmienić strefy celowania podczas walki. Możesz również ustawić taktykę obronną.

Tutaj możesz ustawić kilka innych rzeczy. Po pierwsze: gdzie masz zamiar celować. W zależności od miejsca, w które trafisz wyrządzasz inne szkody. Jeśli trafisz w ramię, obrażenia wyniosą 15% więcej lecz jeśli trafisz w głowę, obrażenia sięgają do 50% więcej.

Oczywiście możesz sam ustalić, dokąd chcesz unikać. Jeżeli dokonujesz uniku częścią ciała, w którą celował przeciwnik, podwaja się twoja wartość uniku.

  • Możesz wykonać unik dolny, który ochroni tym samym twoją głowę i oba ramiona.
  • Możesz wykonać unik w lewo, który ochroni twoją głowę, prawą rękę i prawe ramię.
  • Możesz wykonać unik w prawo, który ochroni twoją głowę, lewą rękę i lewe ramię.
  • Możesz celować tym samym twoja wartość ataku w kolejnej rundzie będzie dwukrotnie większa.

Pojedynek trwa 8 rund. Ustawienia strategii walki dla rund są zdefiniowane w menu Pojedynki. Od 5 rundy zostaje powtórzona strategia wykorzystana w poprzednich rundach.

Źródło:  The West Wiki

1 Response

Zostaw komentarz