Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Plemiona 3D

plemiona_rycerz2_100100Administracja forum podała ciekawe informacje nt. Plemion w wersji 3D! Zapraszm do zapoznania się z poniższym ogłoszeniem.
Ostatnie trendy zmierzające w kierunku technologii związanej z trójwymiarową grafiką nie mogły pozostać niezauważone. Filmy były jednak tylko pierwszym krokiem – teraz czas aby przemysł rozrywki elektronicznej wstąpił we wrota 3D. Pomyśleliśmy dokładnie o tym samym, co Wy – 3D byłoby świetne dla Plemion!

To wciąż świeży pomysł, ale wyniki początkowych prac naszych programistów są tak dobre, że postanowiliśmy co nieco na ten temat powiedzieć! Obrazki poglądowe są wciąż bardzo toporne, ale dają pewien wgląd w to, jak będzie wyglądała gra niebawem.

Powyższa grafika nie obrazuje naszych planów w stu procentach. Gdy tylko będzie to możliwe planujemy dalsze zmiany 3D w grze:

1. Animacje walk w 3D: biorąc pod uwagę nadspodziewany sukces nowych obrazków bitewnych w raportach, zdecydowaliśmy się stworzyć animacje dla wszystkich rodzajów raportów wojennych. Ręcznie rysowana grafika ułożona w piękne, trójwymiarowe filmy, przedstawi przebieg walki. Wiemy, że nie wszyscy będą zainteresowani oglądaniem całych filmów, dlatego będzie naturalnie możliwość przewijania w dowolny sposób, aż do końca, gdzie znajdował się będzie tradycyjny widok raportu (jednak z trójwymiarowymi literami!).

2. Trójwymiarowe namierzanie na mapie: Zastanawiałeś się kiedyś gdzie są Twoi żołnierze w danej chwili? Chciałeś zobaczyć ich cwałujących na koniach? Niedługo będzie to możliwe! Wojska będą się przesuwały po mapie, dzięki czemu będziesz mógł dowolnie przybliżyć widok. Kliknięcie myszą pokaże dokładną liczebność armii, czas, który dzieli ją od celu oraz pozwoli na zmianę nazwy każdej komendy. Wszystko w 3D!

Kwestie programistyczne
Świadomi ogromu pracy, jaka stoi przed nami w związku z wprowadzaniem technologii 3D do Plemion, będziemy zmuszeni do zaprzestania dalszego ulepszania sprawności gry w przeglądarce. Fizycznie nie będziemy też w stanie jednocześnie prowadzić dwóch wersji gry: 3D i zwykłej. To znaczy, że niestety każdy, kto nie posiada monitora 3D zobaczy coś na kształt rozmytego, podwójnego obrazu, który widzi oglądając film 3D bez odpowiednich okularów. W zależności od karty graficznej komputera, może się okazać, że granie stanie się zupełnie niemożliwe. Dla osób, które spotka ten przykry przypadek, planujemy przygotować małą, czysto tekstową (pozbawioną grafiki) wersję gry, którą uruchomimy jako projekt poboczny dla tych, którzy z jakiegoś powodu po prostu nie są w stanie zdobyć monitora 3D. Nie można więc powiedzieć, że InnoGames nie przejmuje się także uboższymi graczami! Wersja tekstowa prawdopodobnie będzie dostępna tylko dla posiadaczy Konta Premium.

Sprzęt
Jesteśmy świadomi, że przynajmniej 17% naszych obecnych graczy nie posiada monitora, na którym będą działać prawdziwe obrazy 3D. Bez obaw! Specjalnie by pomóc tej garstce osób, podpisaliśmy umowę z południowoafrykańskim producentem ekranów 3D. Wysłanie im swojego nicka daje 10% zniżki ze standardowej ceny 649,95$ za 13-calowy monitor. Ale to nie koniec! Wszystkie zamówione w ten sposób monitory będą miały wytłoczone na obudowie logo Plemion! Wkrótce przedstawimy dokładne dane kontaktowe producenta. Koszty przesyłki nie są wliczone.

Mamy nadzieję, że jesteście, tak samo jak my, podekscytowani nadchodzącymi zmianami i doskonałą grafiką, której doświadczyć będziecie mogli już niebawem.
Wasz Plemiona Team

1 Response

Zostaw komentarz