Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Małe podsumowanie i info o reklamach

eziny-smile-icon-100-smileCześć, w ciągu ostatniego tygodnia poprawiliśmy kilka drobnych rzeczy w sposobie funkcjonowania portalu. Po pierwsze we wpisach i kategoriach pojawiła się ścieżka, która ułatwia nawigowanie po stronie. Po drugie na stronie głównej poprawił się wygląd belki informacyjnej newsa i doszła ikonka symbolizująca komentarz. Kolejną rzeczą, która się zmieniła to reklamy. Obecnie zalogowani użytkownicy nie widzą większości reklam we wpisach.

Pewnie teraz zadajecie sobie pytanie typu „a po co im te reklamy?”. Prawda jest taka, że eziny nie są portalem komercyjnym. Eziny.net od początku są finansowane i tworzone przez nas – fanów gier przeglądarkach. Jako, że nie jesteśmy krezusami zdecydowaliśmy się umieścić w serwisie reklamy. Na początek doszła ta dostarczana przez google, rozliczana za kliknięcie, którą umieściliśmy na stronie głównej po prawej stronie zajawki.

To, że reklama jest rozliczana za kliknięcie oznacza, że każdy kto zobaczy w niej coś interesującego i w nią kliknie przynajmniej raz na 24 godziny dostarczy nam kilku groszy (dosłownie kilku :P ).

Kolejny rodzaj reklam, które posiadamy to np. ta którą widzą niezalogowani na stronie głównej pod menu nawigacyjnym. Zalogowani widzą w tym miejscu swoich przyjaciół (o ile takich mają :) ). Ten rodzaj reklam jest rozliczany na innej zasadzie niż te z google. Tutaj liczą się osoby, które po kliknięciu w reklamę gry zaczęły w nią grać.

Oznacza to, że jeśli reklama gry okaże się dla ciebie interesująca i klikniesz w nią to po przeniesieniu na stronę gry musisz się w niej zarejestrować i potwierdzić maila żeby dostarczyć nam paru groszy.


Pieniądze zarobione w ten sposób nie są duże ale mimo to są dla nas bardzo ważne, ponieważ pokrywają część kosztów związanych z powadzeniem rozbudowanego portalu jakim są eziny.net. Jeśli macie pytania związane z aktualizacją lub reklamami piszcie komentarze.

1 Response

Zostaw komentarz