Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Blog

eZiny - strefa wysokiej grywalności

Poker jest dla nas dobry

Czy granie w gry karciane wymagające strategii jest dla nas dobre? David Sklansky oraz psycholog dr Alana N. Schoonmaker’a uważają, że tak. Z powyższą teorią postanowili się zmierzyć w artykule „POKER IS GOOD FOR YOU”, który opublikowano w 207 roku w magazynie „Two Plus Two” we wrześniu 2007 roku.

Niektórzy uważają że powinniśmy zmienić swój sposób postrzegania pokera. Obecnie powszechnie jest on uważany za grę hazardową, co zdaniem Davida Sklansky’go jest błędem. Argument ten wywołał dyskusje o tym aby w pełni zalegalizować poker. Najważniejszym argumentem, którym posługuje się autor badania jest fakt, iż poker to przede wszystkim gra umiejętności w przeciwieństwie do gier uważanych za hazardowe gdzie główną rolę odgrywa losowość. Gry tego typu są o wiele bardziej zależne od losowości niż od od umiejętności graczy.

Badania ukazują, że każdy chętnie powtarza zachowania, które za które kiedyś został nagrodzony, i unika tych za, które został ukarany. Zdaniem dr Alanay N. Schoonmaker poker uczy przez nagradzanie logicznych zachowań i tych, które są uważane za prawidłowe z drugiej strony karząc nieprawidłowe posunięcia wpływające na przegraną.

Zdaniem badaczy, aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw pokera należy nastawić się na długoterminowe wyniki. Pokerzyści muszą szybko nauczyć się, że zła gra może dawać dobre wyniki i vice versa. Decyzje, które w dłuższym okresie mają pozytywną wartość oczekiwaną (EV+) są drogą prowadzącą do sukcesu. Jeśli podejmuje się wiele negatywnych decyzji (EV-) przegrywa się. Natomiast gdy większość podejmowanych decyzji jest poprawna EV+ – wygrywasz.

Zostaw komentarz