Współpraca
Masz pomysł na wykorzystanie portalu eziny? Pisz do mnie!

Czym jest portal eZiny

eziny200x200Na początku był blog… niektórzy z was mogą uznać to za żart ale naprawdę na początku był blog… blog o grze Zielone Imperium, który powstał pod koniec października 2009 roku pod redakcją Łukasza – obecnego admina eziny.net. Zaraz potem w listopadzie do ekipy dołączył Bartek (który obecnie już tu nie pracuje). Blog o Zielonym Imperium szybko zyskiwał na znaczeniu w świecie Fanów gier przeglądarkowych i niedługo po starcie stał się największym i najbardziej rzetelnym źródłem informacji o grze. Kilka miesięcy po starcie bloga, nasza ukochana firma Upjers (twórca gry Zielone Imperium) wypuściła na polski rynek swoją kolejną grę – Wolnych Farmerów i od tego momentu nasz blog zmienił swój charakter i pisaliśmy, nie tylko o Zielonym Imperium, ale też o Wolnych Farmerach.

Na przełomie stycznia i lutego 2010 r. ekipa bloga rozdzieliła go na dwie części. Powstały dwa oddzielne blogi o grach Zielone Imperium i Wolni Farmerzy. Oba blogi powoli się rozrastały, dołączali do nich kolejni redaktorzy, m.in. Dawid obecny Redaktor Prowadzący ezin (czyli po prostu zastępca Łukasza). W tym czasie ogromna popularność blogów zaowocowała prośbami o kolejne blogi na temat innych gier i spowodowała, że wczesnym latem w naszych serwisach dokonywały się kolejne zmiany. Powstały nowe blogi na temat gier Plemiona, Farmerama, Ikariam, Shakes & Fidget oraz Zagubiona Wyspa.

tablicagier200x200Po utworzeniu blogów wystartował serwis eZiny.net, który miał za zadanie gromadzić newsy z poszczególnych blogów i przedstawiać je jako produkt jednego magazynu. Od tego czasu eziny.net poddawane były nieskończonym poprawkom.

eziny160x74W grudniu Łukasz opracował koleją aktualizację ezin, która została zaprezentowana w styczniu 2011 roku. Wszystkie blogi zostały zintegrowane z ezinami i stały się one platformą umożliwiającą budowanie społeczności fanów wokół gier na temat, których prowadziliśmy blogi. W tamtym czasie mieliśmy już ponad 1000 napisanych newsów i niezliczoną ilość komentarzy fanów.

Kilka kolejnych miesięcy później bo na początku czerwca 2011 roku wprowadzono na ezinach nowy layout strony, który nie tylko lepiej się prezentował ale tez umożliwił pisanie i budowanie społeczności wokół… dowolnej gry przeglądarkowej i mmo!

W tym czasie prowadziliśmy oficjalne konkursy dla teamu Tanadu i teamu Plemion. Nowy etap rozwoju ezinów został rozpoczęty. Co będzie potem? :)